گریتینگ چیست؟

Galvanized Gratingگریتینگ ( Grating ) به شبکه فولادی یا از هر جنس دیگری گفته می شود که برای پوشش سطوح یا درپوش کانال های آب مورد استفاده قرار می گیرد.

.

.

.

.

گریتینگ ها می توانند از جنس فولاد با روکش گالوانیزه ، استیلس استیل ، چدن ، UPVC ، گریتینگهای کامپوزیت ( فایبر تک یا پلی آمید ) ، پلاستیکی ( پلی پروپیلن ) و … باشند. که طبق استاندارد EN1433 اروپا در کلاس های مقاومت وزنی A تا F طبقه بندی می شوند.

مقاومت وزنی چیست؟ مقاومت وزنی گریتینگ ها از یک و نیم تن به ازای هر محور خودرو با تایر باد شده شروع می شود و می تواند تا ۲۵ تن نیز به ازای هر محور خودرو مقاومت داشته باشد.

شکل چشمه های گریتینگ : فواصل باز گریتینگ ( سوراخ هایی که آب از آنها عبور می کند ) می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. برخی از این اشکال در شکل زیر قابل ملاحظه است:

grating-shapes


ابعاد گریتینگ : عرض گریتینگ ها طبق استانداردهای اروپایی معمولاً به ترتیب ۱۳ ، ۱۵ ، ۱۶ ، ۲۰ یا ۲۵ سانتیمتر ، طول گریتینگها ۵۰ یا ۱۰۰ سانتیمتر و ارتفاع یا ضخامت لبه ی گریتینگ ها ۲ سانتیمتر می باشد.

چالش ساخت گریتینگ چیست؟ در تولید گریتینگ ها مهمترین عامل تعیین کننده مقاومت وزنی و شیمیایی گریتینگ ، مواد اولیه به کار رفته ، همچنین طراحی شکل گریتینگ است. مهمترین تولید کنندگان گریتینگ در اروپا شرکتهای نیکول فرانسه و هاراتون آلمان هستند که با بهره گیری از دانش و تجربه ، گریتینگ های با کیفیت ، استاندارد و متنوع را روانه بازار نموده اند. باید توجه داشت گریتینگ هایی که برای پوشش کانالهای آب به کار می روند به تنهایی کارایی لازم را نداشته و همراه کانال پیش ساخته می توانند عمر مفید بسیار بالاتری داشته باشند. و در هنگام انتخاب نوع گریتینگ حتماً می بایست گریتینگ طراحی شده برای آن کاربری به خصوص تهیه گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه گریتینگ ها مراجعه فرمایید.

در صورتی که قصد خرید گریتینگ برای پوشاندن کانال هدایت آب را دارید در وب سایت زیر اطلاعات کامل در مورد انواع گریتینگ، ساخت، نصب، کلاس های مقاومت وزنی و … را حتماً مطالعه بفرمایید:

گریتینگ