قیمت گریتینگ

grating-Priceشش نکته درباره قیمت گریتینگ و نحوه انتخاب نوع گریتینگ مناسب پروژه شما.

.

.

قبل از این که قیمت را به عنوان عامل تعیین کننده در انتخاب گریتینگ در نظر بگیرید ، موارد زیر را حتماً مطالعه بفرمایید:

۱- مقاومت وزنی گریتینگ :

قبل از هر چیز باید بدانیم در فضایی که می خواهیم از گریتینگ استفاده نماییم آیا عبور ترافیکی داریم یا نه؟ یعنی آیا از روی گریتینگ ها اتومبیل یا لیفت تراک عبور می کند یا خیر؟ در صورتی که پاسخ این سوال مثبت است ، باید بدانیم نوع وسایل نقلیه ای که در آینده و در مرحله بهره برداری از روی گریتینگ عبور می کنند چه خواهد بود و وزن این وسایل چقدر است؟

گریتینگها بر اساس استاندارد en1433 اروپا در کلاس های مختلف مقاومت وزنی طبقه بندی می شوند.

  • کلاس A15 : یک و نیم تن به ازای هر محور خودرو
  • کلاس B125 : دوازده و نیم تن به ازای هر محور خودرو
  • کلاس C250 : بیست و پنج تن به ازای هر محور خودرو
  • و …

برای این که بدانید برای کاربری مورد نظر خود از کدام کلاس گریتینگ استفاده نمایید می توانید در صفحه کاربری ها اطلاعات بیشتری کسب بدست آورید.

۲ – مقاومت گریتینگ در برابر مواد شیمیایی :

باید بدانیم در فضای مورد نظر ما چه موادی ممکن است روی کف جاری باشد؟ آیا خورندگی شدید است یا خیر. معمولاً در مواردی که خورندگی شدید باشد به جای گریتینگ های گالوانیزه یا چدنی از سری پی وی سی ، پلی آمید ( کامپوزیتی ) ، استینلس استیل یا پلی پروپیلن استفاده می کنیم. قیمت گریتینگ های مقاوم در برابر خورندگی با گریتینگ های گالوانیزه معمولی اختلاف زیادی دارد. پس برای یک فضا مثل موتورخانه که خورندگی شدید نیست نیازی به استفاده از گریتینگ های گران قیمت نداریم.

۳ – مقاومت گریتینگ در شرایط سخت جوی و محیطی :

سری یو پی وی سی گریتینگ ها در شرایط سخت جوی و محیطی، و چرخه گرما و سرما ، همچنین اشعه ی ماورای بنفش خورشید بسیار مقاوم هستند. قیمت سری یو پی وی سی نیز به نسبت بالاتر است. اما در محیط های داخلی به غیر از سردخانه ها می توان از تمامی مدل ها استفاده نمود.

۴ – ظاهر گریتینگ :

در موارد بسیاری رنگ ، شکل ظاهری چشمه های گریتینگ و جنس آن در معماری یک فضا تاثیر گذار بوده و از کانال آب به عنوان یک المان معماری در کف ( جدا کننده فضاها و … ) استفاده می شود. قیمت گریتینگ های استینلس استیل با توجه به شیک بودن و لوکس بودن طراحی آنها به نسبت سایر مدل ها بالاتر است. سری یو پی وی سی هم رنگ های متنوع و طراحی جالبی دارند.

۵ – ابعاد گریتینگ :

هر چه عرض گریتینگ بیشتر باشد قیمت آن بالاتر است. میزان دبی آب ، سطح آبگیر ، فاصله ی خروجی ها ، میزان بارش و … عوملی هستند که در نرم افزار تعیین ابعاد گریتینگ تاثیر گذار بوده و تعیین می کنند که حداقل ابعاد کانال آب چقدر باید باشد. کارشناسان ما می توانند محاسبات مورد نظر را برای پروژه شما انجام دهند! ( می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید ۶۶۵۶۹۲۳۶ )

۶ – قیمت گریتینگ :

بعد از در نظر گرفتن تمامی موارد بالا به عنوان آخرین عامل تعیین کننده قیمت را می بایست بررسی کنیم. باید بدانیم برای گریتینگ چه عمر مفیدی مد نظر است. کیفیت گریتینگ عاملی است که مستقیماً روی قیمت آن تاثیر گذار است. اگر برای تمام طول عمر ساختمان نیاز به گریتینگ داریم قطعاً باید از گریتینگ های با کیفیت خوب و مقاوم استفاده نماییم.


لینک های مرتبط: ” قیمت گریتینگ گالوانیزه ” , ” وزن گریتینگ ” , ” گریتینگ